Člani PD PALOMA SLADKI VRH smo nadaljevali našo pot po transverzali.
Tokrat smo se na pot podali v manjši zasedbi treh članov in tako v petek, 10. 7. krenili na Zgornje Jezersko. Ob 21:00 uri smo dosegli cilj in nočili v spalnih vrečah, zjutraj pa že ob 4:00 po budnici krenili na pot.
Mudili smo se na Križ – Koroško Rinko, iz nje pa čez Sktuo na Grintavec. Vreme nam ni bilo najbolj naklonjeno, a nas je na vsakem vrhu pričakal lep razgled. Okoli poldneva smo že do dobrega izčrpani dosegli cilj na Cojzovi koči na Kokrsekm sedlu. Nič prehitro, saj so popoldanske nevihte do dobrega ohladile ozračje. Tam smo tudi prespali.Tretji dan pa smo se v zgodnjih urah odpravili v smeri Kokrske Kočne in nadaljevali na Jezersko Kočno, ki smo jo dosegli že ob 9:00. Od tam nas je pot vodila le še navzdol mimo Češke koče do parkirišča. Le postanek v Kokri nas je dobro osvežil in opral tezo vikenda.
Vse skupaj smo v tem delu naredili 4982 višinskih metrov ob času 16h hoje in s tem zaključili verjetno najzahtevnejšo etapo letos.
Blaž Ignatijev
Galerija fotografij
